ܓܨدیدنی های روزܓܨ

ஜ۩ஜعشق ,بی چارمیخ تن باشد / مرغ دانا قفس شکن باشدஜ۩ஜ

۳ ایرانی که دنیا را تغییر خواهند داد

ایرانی که دنیا را تغییر خواهند داددوهفته‌نامه فوربز فهرستی از افراد زیر ۳۰ سال را منتشر کرده است که به نوشته این نشریه، دنیا را تغییر خواهند داد. این فهرست که به ۳۰ زیر ۳۰ مشهور است، در بخش‌های پانزده‌گانه‌ای چون رسانه، هنر، انرژی، اقتصاد، ورزش، فناوری و مواردی دیگر تقسیم و در هر کدام از این دسته‌ها ۳۰ نفر فرد تأثیرگذار همراه با زندگینامه‌ای کوتاه معرفی شده‌اند. در فهرست بخش فناوری نام چند ایرانی‌تبار زیر ۳۰ سال به چشم می‌خورد.

داریان شیرازیداریان شیرازی که پدری ایرانی و مادری آمریکایی دارد در حال حاضر ۲۶ ساله است. او از ۱۵ سالگی کار خود را در شرکت eBay آغاز کرد و به سرعت به شرکت فیس‌بوک پیوست. پس از آن با بنیانگذاری سایت‌ها و شرکت‌های نوپایی چون Fwix، Fotodunk و iCast در حوزه‌های روزنامه‌نگار شهروندی و شبکه‌های اجتماعی به موفقیت‌های بزرگی رسید.
شرکت او، Radius Intelligence در حال حاضر یکی از موفق‌ترین سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات کسب‌وکارهای کوچک است که ساماندهی اطلاعات و به‌روزرسانی بیش از ۲۰ میلیون شرکت کوچک را انجام می‌دهد.

بابک پهلواناو با ۲۹ سال سن مدیرعامل اجرایی شرکت Clever Sense است. او به ایجاد برنامه Arthur کمک کرد. یک برنامه ویژه گوشی‌های آیفون که به کاربران برای یافتن غذاخوری‌ها و کافه‌های مورد علاقه‌شان یاری می‌رساند.
او در سال ۲۰۱۱ به گوگل پیوست تا به پیشرفت پروژه Google Place کمک کند. این سرویس گوگل هم برای یافتن مکان‌های مورد علاقه کاربران طراحی شده است. او در حال حاضر سرپرست نرم‌افزار آمار گوگل یا Google Analytics است.

آرش فردوسیآرش فردوسی یکی از بنیانگذاران سایت دراپ‌باکس Dropbox است که یک ارائه‌کننده خدمات میزبانی فایل‌ها در وب است و امکان همگاه‌سازی (synchronization)‏ پرونده‌ها روی چند رایانه مختلف یا بین چند کاربر متفاوت را از راه اینترنت فراهم می‌کند. آرش فردوسی شرکت دراپ‌باکس را همراه با یکی دیگر از دانش‌آموختگان دانشگاه ام‌آی‌تی بنیان گذاشت.
کاربران در حال حاضر پس از نام‌نویسی در این سایت فضای رایگان ۲ گیگابایتی در اختیار خواهند داشت اما می‌توانند حجم بیشتری را در صورت نیاز خریداری کنند. این فضا به کاربران امکان می‌دهد تا به فایل‌ها خود از نقاط مختلف و از کامپیوترهای متفاوت دسترسی داشته باشند یا آنها را با دیگران به اشتراک بگذارند.
فهرست کارآفرینان و نوآوران دوهفته‌نامه فوربز به طور سالانه منتشر می‌شود. شرکت فوربز هر سال چندین فهرست مختلف منتشر می‌کند که از میانشان می‌توان به فوربز ۵۰۰ (فهرست ۵۰۰ شرکت آمریکایی برگزیده)، فوربز جهانی ۲۰۰۰ (۲۰۰۰ شرکت برگزیده جهان) و فهرست قدرت‌مندترین زنان جهان اشاره کرد

کاروان‌‌های رنگارنگ کارناوال به راه افتادند

در آغاز «فصل پنجم» سال در آلمان، کاروان‌های کارناوال در شهرهای حاشیه رود راین و بخش‌های جنوبی آلمان به راه می‌افتند. مردم با شرکت در این جشن‌ها به رقص و پایکوبی می‌پردازند.


جنیفر لوپز در تولد پسر همسر سابقش

جنیفر لوپز و کسپر اسمارت در جشن تولد همسر سابق جنیفر که از او یک دوقلو به نام مکس و امی دارد شرکت کردند.این برای چندمین بار است که جنیفر در مهمانی خانوادگی همسر سابقش مارک آنتونی بخاطر دوقلوهایش شرکت می کند.

جهان در افغانستان


یک شهروند افغانستان، تلاش دارد تا بزرگترین ساعت دنیا و بهترین تاور کلاک جهان را در افغانستان بسازد.
به گزارش روزگارنو، به نقل از خبرگزاری «بخدی» افغانستان، محمد یاسین زندگی، تا اکنون دو نمونه از ساعت که قرار است یکی از نمونه های ان شکل بزرگترین ساعت دنیا را بگیرد، ساخته است.
آقای زندگی به خبرگزاری بخدی گفت: “دو نمونه که ساخته شده است، از نوع کیفیت و “سنجش زمان” با بهترین نوع ساعت دنیا رقابت می کند و قرار است نمونه سومی آن نیز به شکل مربع و ۹ متر در ۹ متر ساخته شود.”
زندگی، هفده سال پیش نخستین نمونه ساعت را در شهر غزنی ساخت که یک ساعت دیواری، مجهز با آلارم برقی است.
این ساعت به گفته زندگی از ساده ترین وسایل ساخته شده که به گفته او تمامی قطعات آن دست ساز است.
از هفده سال بدین سو، این ساعت فعال بوده است و زندگی تاکید کرد که نمونه های مشابه خارجی آن یا استهلاک شده و یا هم از کار افتاده است.
کار بالای ساعت دومی از سه سال پیش آغاز شد و در حال حاضر کار روی ساخت چوکات (فرم) آن ادامه دارد که قرار است به زودی کار آن تمام شود.
به گفته محمد یاسین زندگی، این ساعت انرژی مورد نیاز خود را از نور آفتاب می گیرد که به شکل مربع، دو متر و ۶۰ سانتی در دو متر و ۶۰ سانتی متر است.
این ساعت به نام “محمد یاسین زندگی” مسما شده است.به نظر می رسد که بزرگترین ساعت دنیا نیز از روی ساعت “دومی و یا هم سومی” شبه سازی شود.
انجنیر زندگی به خبرگزاری بخدی گفت: “ساعت دومی دقت بالای دارد، وقت شبانه روزی، روزهای هفته و تاریخ شمار را نیز مشخص می کند که این خصوصیات، در ساعت های بزرگ وجود ندارد.”
تا هنوز منبع تمویل ساخت این ساعت مشخص نشده است اما به گفته زندگی در صورت مشخص شدن منبع تمویل، کار روی ساخت بزرگترین ساعت دنیا را آغاز می کند.
او گفت: “قرار است این ساعت به نام “زمان صلح” ساخته شود و در شهر کابل نصب شود.
پیشتر، یک باشنده ولسوالی جاغوری ولایت غزنی یک هلیکوپتر با گنجایش دو سرنشین را ساخت.
ساخت این هلیکوپتر با استقبال گسترده در داخل افغانستان روبرو شد.
استخراج فورمول های ریاضی و هندسه
محمد یاسین زندگی باشنده شهر غزنی است که در حال حاضر در شهر کابل زندگی می کند، او از لیسه سنایی غزنی با درجه عالی فارغ و در امتحان کانکور آنوقت با کسب رتبه نخست، تحصیلات خود را در دانشکده انجنیری پوهنتون کابل ادامه داده است.
او در بخش ساینس به ویژه ریاضی، نیز شماری از فورمول های ریاضی را استخراج کرده است.
زندگی می گوید که قضیه فیثاغورت در ۱۵ طریقه، استخراج طریقه عمومی دریافت جذر سوم اعداد و استخراج یک فورمول جدید در بخش حساب احتمالات را بین سال های ۱۳۵۵ – ۱۳۵۷ ( حدود سی و پنج سال) پیش زمان که دانش آموز بوده استخراج کرده است.
زندگی می گوید که فورمول های در بحث هندسه مسطحه و تحلیلی نیز استخراج کرده است و برخی این فورمول ها در مجلات آنزمان به ثبت رسیده است.
او تاکید کرد که در حال حاضر برخی از اشکال فورمول های که او استخراج کرده به ویژه در بخش حساب احتمالات و جذر سوم اعداد منحصر به فرد بوده و تا هنوز رایج نشده است.ابتکارات تازه
زندگی می گوید، از سی سال بدین سو، ابتکارات زیادی داشته است، گرچه شماری از سیستم های که او ابداع کرده در حال حاضر در بازار موجود است اما او می گوید که نوعیت سیستم که او کار کرده کاملا متفاوت است.
ردیاب نوری (دنبال کننده نور آفتاب)، اتوتپ (وال اتوماتیک) که جریان آب را در حین قرار گرفتن دست انسان، برقرار می کند از سیستم های است که به گفته زندگی حداقل سی سال پیش ابداع کرده بود.
فیوز تمام اتوماتیک که “شارتی” برق را به طور خود کار از بین می برد و جریان برق را خود کار وصل می کند از ابتکارات تازه محمد یاسین زندگی است.
زندگی گفت که در حال حاضر نظیر این سیستم در بازار های دنیا وجود ندارد اما به گفته او این سیستم حداقل در یک سال گذشته مرتب مورد امتحان در منزل شخصی او قرار دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:18  توسط HaMeD  |